VI PUCHAR WKS SANDACZ 13.06.2010r

Relacja z zawodów spinningowych VI Puchar WKS Sandacz

Powiadom znajomego:

W dniu 13.06.2010r w miejscowości Kózki nad Bugiem odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody Spinningowe Puchar WKS Sandacz. Na starcie  stanęło 42 zawodników z Puław, Wyszogrodu, Maciejowic, Siedlec,Mińska Mazowieckiego,Sarnak,Platerowa Siemiatycz,Kodnia,Mrozów,Stanisławowa,Warszawy. Niestety z powodu ciężkiej sytuacji popowodziowej udziału w zawodach nie wzięli koledzy z terenów gdzie jeszcze kilka dni temu szalał żywioł ,współczujemy tej tragedii i wiemy że za rok spotkamy się wszyscy razem na kolejnej edycji naszych zawodów. Zawodnicy rywalizowali w jednej siedmiogodzinnej turze, przy pięknej słonecznej pogodzie. Już w pierwszej godzinie zawodów koledzy zaczęli zgłaszać pierwsze wymiarowe ryby. Jako pierwszy rybę  zgłosił junior Mateusz Kruk z Siedlec, był to Jaź 34cm który skusił się na tzw. wirujący ogonek firmy Spin-Mad, chwilę później na 2cm woblerka kleniowego pierwszego szczupaka złowił kolega Ołdak Marek z klubu WKS Sandacz ryba mierzyła 49cm.W trakcie zawodów pogoda dopisywała ,wiał spory wiaterek który dawał ochłodę dla zmęczonych marszem w trudnym terenie zawodników. W związku z wysoką wodą na Bugu 100% szans na dotarcie do miejscówek mieli ci koledzy którzy wyposażyli się w spodniobuty i to właśnie oni zgłaszali coraz to więcej ryb do miary. Niestety w tym roku zawiodły na zawodach bolenie które w innych edycjach Pucharu łowiono bardzo często. Zawodnicy łowili wiele ryb poniżej wymiaru ochronnego wśród których prym wiodły okonie i szczupaki, łowne okazały się woblery i gumy ,ale prawdziwa rewelacją  okazała się przynęta tzw. ”wirujacy ogonek” produkowana przez jednego ze sponsorów zawodów firmę Spin-Mad z Siedlec. Na tą przynętę złowiono kilka szczupaków, okoni i jedynego w zawodach jazia. W trakcie zawodów panowała jak co roku bardzo koleżeńska atmosfera, której nie popsuły nawet hordy komarów które utrudniały wędkowanie. Wielu zawodników wybrało marsz na odległe od stanowiska sędziowskiego miejscówki w  nadziei złowienia ładnych drapieżników, ale kilku zawodników miało inną taktykę by łowić w okolicach mostu drogowego, co okazało się bardzo trafnym wyborem, ponieważ w tym miejscu kilku z łowiących zaliczyło ryby dające cenne do klasyfikacji końcowej punkty. W okolicach mostu złowili oni w sumie 4 szczupaki i jazia. Wśród nich był tez śliczny szczupak 75cm złowiony na woblera firmy Gloog przez Adama Olędzkiego z klubu Spin-Mad Siedlce. Niestety ryba została wyholowana po sygnale kończącym zawody i nie mogła być zaliczona do klasyfikacji końcowej. A szkoda bo ryba ta dawała Adamowi zwycięstwo w  zawodach i tytuł łowcy największej ryby. Po zakończeniu zawodów wszyscy zawodnicy zaproszeni zostali do grilla na smaczny poczęstunek przygotowany przez członków klubu WKS Sandacz. W tym czasie komisja sędziowska podliczała wyniki zawodów, i okazało się że zwycięzcą VI Pucharu WKS SANDACZ został kolega Matusiak Mariusz z Wyszogrodu który złowił dwa szczupaki, które dały mu 1600pkt,kolejne miejsca zajęli koledzy Wierzbicki Krzysztof z klubu Spin-Mad Siedlce łowca największej ryby szczupak 67cm,oraz Rafał Sidun z Siemiatycz(szczupak 62cm).W kategorii juniorów zwyciężył Kruk Mateusz 465punktów,a drugi był Wawryniuk Jakub z Platerowa. Po podliczeniu wyników okazało się że zawodnicy złowili łącznie 24 ryby w tym 9 szczupaków(największy 67cm),1 bolenia(54cm),12 okoni(w tym dwa 34cm i 33cm),jazia(34cm) i klenia(30cm). Złowiono tez szczupaka 75cm niestety już po sygnale zakończenia zawodów. Wszystkie ryby wróciły do wody, ponieważ nasz Puchar od kilku lat rozgrywany jest na „żywej rybie”. Startowało 42 zawodników,21 zawodników złowiło ryby do punktacji,21 było zerowych(spory wpływ na  wyniki miała duża woda na Bugu, ponieważ ciężko było bez spodnio butów dotrzeć do zalanych woda miejscówek)Po ogłoszeniu wyników zawodnicy zostali nagrodzeni przez organizatorów pucharami, dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi od sponsorów. Na koniec jedyna wędkująca na zawodach nasza koleżanka pani Agnieszka Wawryniuk  wystąpiła w roli „sierotki” i wylosowała spośród uczestników zawodów kilkanaście zestawów przynęt i gadżetów wędkarskich. Serdecznie dziękujemy za udział w  zawodach oraz bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Pucharu WKS Sandacz.

WYNIKI:

1.Matusiak Mariusz           1600pkt  2 ryby  Wyszogród